Шкільна служба порозуміння

 

 

Короткі відомості

Що таке Шкільна Служба Порозуміння? 

Національна асоціація медіаторів України 

ГО "Ла Страда - Украіна" 

Національна мережа тренерів та медіаторів України 

Шкільна медіація в Україні 

10 років шкільній службі порозуміння 

Всесвітній урок "Youth talk" 

Навчання учнів/учениць - медіаторів/медіаторок 

Навчання учнів/учениць - медіаторів/медіаторок завершення

Факультатив для учнів/учениць 6х класів

Що таке булінг?


 Наша історія 

За роки діяльності нашої служби відбулося багато подій, і кожна з них є дуже вагома для нас. Координатором і учнями-медіаторами було  організовано і проведено понад 35 тренінгів «Базові навички медіатора Шкільної служби розв’язання конфліктів» по підготовці медіаторів в школах м. Жмеринки, Вінниці, Вінницької, Полтавської, Житомирської, Харківської, Хмельницької областей, більше 10 тренінгів  з "Підготовки фасилітаторів тренінгу "Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння" (тренінг для тренерів) для учнів-медіаторів та координаторів Шкільних служб порозуміння міста і району.

 

 


 З чого все починалось?

 

2007

Починаючи з січня 2007 року в м. Жмеринка стартував проект «Стратегії міліції щодо профілактики підліткової злочинності в Україні» за сприяння БО «Український Центр Порозуміння» (сьогодні ГО «Інститут Миру та Порозуміння»),  Жмеринської ГО «Ініціатива» та фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва.

Шкільна Служба Порозуміння «Коло друзів» на базі Жмеринського Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія» (далі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія») розпочала свою діяльність з 1 вересня 2007 року. В проекті взяли участь 7 учнів 10 класу, які пройшли навчання під час проведення тренінгу «Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння» в літньому таборі в с. Кліщів, Тиврівського р-ну і успішно оволоділи знаннями проведення медіацій і Кіл серед однолітків.

В грудні 2007 року участь в І Всеукраїнській конференції з медіації «Досвід впровадження та функціонування відновних методик в системі навчальних закладів», де мали можливість презентувати свою діяльність для  делегації з районів Вінницької обл., м. Дрогобич, м. Пирятин, м. Одеса, м. Біла Церква та інших міст України.

2008

В 2008 році наша команда медіаторів поповнилася ще 5 учнями школи.

В грудні 2008 року участь І Міжнародній конференції  медіаторів «Моя безпечна школа» за участю делегацій з Польщі, Росії, різних областей України та з районів Вінниччини.

Влітку 2008 року під час літнього табору в с. Северинівці, Жмеринського р-ну 2 учнів-медіаторів разом з координатором брали участь в тренінгу для тренерів "Підготовка фасилітаторів тренінгу "Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння" і застосували отримані навички при підготовці учнів-медіаторів Вінницької області.

Жовтень 2008 року. Проведення тренінгу «Базові навички медіаторів Шкільної служби розв’язання конфліктів» для учнів і координатора Тульчинської школи – ліцей для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, Вінницька обл.

         2009

Березень 2009 року. Участь координатора Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» в тренінгу "Робота мультидисциплінарних команд у трирівневій моделі профілактики підліткової злочинності" (м. Івано-Франківськ).

Участь координатора Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» у Всеукраїнському семінарі "Налагодження співпраці в громаді з метою профілактики протиправної поведінки", який відбувся 20-22 липня 2009 року в Києві в рамках проекту "Підтримка реформи системи кримінальної юстиції України: впровадження прийомів медіації в діяльність органів правової системи".

2010

В 2010 році візит в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» делегації, в склад якої входили представники МОН України та  представники Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні для ознайомлення з роботою Шкільної служби порозуміння на базі навчального закладу.

Протягом 2010 року учнями – тренерами Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» проведено ряд тренінгів «Базові навички медіаторів Шкільної служби розв’язання конфліктів» для учнів і координаторів м. Житомира та Житомирської обл., м. Сімферополя, Жмеринської школи – інтернат.

2011

В лютому 2011 р. координатор Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» брала участь у Всеукраїнському семінарі "Забезпечення сталого функціонування Трирівневої моделі попередження правопорушень серед дітей та молоді у громадах України" в м. Києві за участі Мануеля Еттера, директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні з презентацією досвіду впровадження відновних практик у навчальному закладі.

В червні 2011 року участь координатора Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» у Всеукраїнській конференції, організованої Міністерством Юстиції України в рамках Українсько-Канадського Проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні».

В червні 2011 року участь координатора Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» у регіональній конференції "Профілактика нездорових тенденцій та надання соціальної допомоги дітям із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах" в м. Дрогобич, Львівської обл. Презентація досвіду впровадження відновних практик у навчальному закладі.

В липні 2011 року медіатори Шкільної служби порозуміння «Коло друзів»  презентували діяльність своєї служби для делегації з Великобританії.

В вересні 2011 року команда медіаторів Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» брала активну участь у Міжнародному фестивалі школярів-медіаторів «Світ медіації: всі різні – всі рівні!», який відбувся в м. Одесі.

В жовтні 2011 року на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» проведено обласний семінар-нараду на тему: «Сучасні моделі профілактики правопорушень:  досвід впровадження  Трирівневої Моделі у Вінницькій області. Відновний підхід у закладах освіти».

2012

В лютому 2012 року учні-медіатори та координатор презентували досвід впровадження відновних практик та діяльність Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» для методистів управлінь та відділів освіти, які відповідають за психологічні служби, соціальних педагогів, практичних психологів м. Луганська та Луганської обл.

Березень 2012 року. Презентація діяльності Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» під час Міжнародної конференції – форуму «Творимо безпечну громаду разом» за участі Голови Комітету ООН з прав дітей Жана Зерматтена і Уповноваженого Президента України з прав дитини в м. Києві.

В жовтні 2012 року учні – медіатори та координатор Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» презентували відновні підходи у вирішенні конфліктів між школярами для учнів, соціальних педагогів, практичних психологів Вінницької області в рамках обласного семінару «Конфлікти в школі. Причини виникнення. Конструктивні способи вирішення».

2013

Березень 2013 року. Участь Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» в обласному Фестивалі «Медіація однолітків – 2013».

24 травня 2013 р. в Жмеринському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» відбулася зустріч за круглим столом Уповноваженого Президента України з прав дитини з адміністрацією школи, координатором і учнями-медіаторами, під час якої він високо оцінив роботу Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» та рекомендував МОН впроваджувати наш досвід роботи в усіх школах України.

В жовтні 2013 р. досвіт роботи Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» було презентовано для делегації з Румунії в ході круглого столу «Шкільні Служби Порозуміння – навчаємо дітей вирішувати конфлікти конструктивно», який відбувся в Жмеринському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія».

В жовтні 2013 р. досвіт роботи Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» було презентовано для делегації з Польщі, Луганська та Луганської обл. в ході семінару «Моя безпечна школа», який відбувся в Жмеринському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія».

В липні 2013 р. координатором Шкільної служби порозуміння «Коло друзів»  та 2 учнями-тренерами було проведено тренінг «Базові навички медіатора Шкільної служби розв’язання конфліктів» для учнів трьох шкіл Дворічанського р-ну, Харківської обл.

2014

В березні 2014 р. в рамках проекту "Впровадження медіації ровесників в шкільні системі освіти Дворічанського району Харківської області та Білозерського району Херсонської області"  проведено презентацію діяльності Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» під час спільного семінару на тему: "Механізм ефективного  впровадження шкільної медіації в системі освіти".

Квітень 2014 р. Презентація діяльності Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» під час навчального тренінгу «Організація діяльності регіональних центрів підтримки дітей», проведеного Всеукраїнською Фундацією «Захист Прав Дітей» в рамках проекту: «Створення регіональних центрів підтримки дітей в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В червні 2014 р.  координатором Шкільної служби порозуміння «Коло друзів»  та 1 учнем-тренером було проведено тренінг «Базові навички медіатора Шкільної служби розв’язання конфліктів» для учнів трьох шкіл Дворічанського р-ну, Харківської обл.

2015

27 – 30 січня 2015 р. презентація діяльності Шкільної служби порозуміння «Коло друзів»,  впровадження відновних практик (Кола) в навчальному закладі під час практичного семінару «Розвиток толерантності та поваги до різноманіття як запорука розбудови інклюзивних сталих громад», який було проведено Корпусом Миру США в Україні.

В березні (05 – 06.03) 2015 р. роботу Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» презентовано на першому Міжнародному фестивалі неформальної освіти INSIGHT, який відбувся у Київському Палаці дітей та юнацтва за участі заступник Міністра освіти і науки України Павла Полянського.

Починаючи з вересня 2015 року координатор ШСП «Коло друзів» є тренером Національної тренерської мережі медіаторів ГО «Ла Страда-Україна».

В грудні 2015 р. проведено тренінг для 10 учнів 9 класів НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» «Базові навички медіатора Шкільної служби розв’язання конфліктів».

В лютому 2015 р. координатором Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» проведено тренінг «Базові навички медіатора» для працівників Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля».

9 – 11.06.2015 р. координатором Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» проведено тренінг «Базові навички медіатора Шкільної служби розв’язання конфліктів» для практичних психологів і соціальних педагогів на прохання директорів, гімназій, ліцеїв Вінницької області за сприянням консалтингового центру по наданню освітніх послуг у Вінницький академії неперервної освіти.

2016

23-24.02.2016 р. презентація діяльності ШСП «Коло друзів» на підсумковій Всеукраїнській конференції в рамках проекту «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО», який в Україні впроваджує ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

27.02.2016 р. презентація діяльності ШСП «Коло друзів» на громадській конференції «Коло порозуміння» в м. Краматорськ.

03.03.2016 року. І Міський фестиваль учнів-медіаторів «Ми проти конфліктів!» в рамках проекту «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО», який в Україні впроваджує ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні з метою популяризизації серед учнів і громадськості міста медіацію як модель конструктивного вирішення конфліктів і миробудування.

2016 р. Презентація ШСП на обласній конференції ГУНП Хмельницької області «Трирівнева модель профілактики підліткової злочинності. Відновні практики. Шкільна Служба Порозуміння».

Березень, серпень 2016 р. координатором та учнями – медіаторами Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» проведено тренінги «Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння» для учнів шкіл м. Маріуполя, Донецької обл., організованого ГО «Інститут Миру і Порозуміння» за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

2017

08.11.2017 р. Презентація ШСП під час семінару - практикуму на тему: «Форми та методи створення системи медіації в позашкільному навчальному закладі». м. Хмельницький.

2017 р. презентація відновних практик та діяльності ШСП у навчальному закладі для педагогів м. Нетішина Хмельницької обл.

З 03 по 06 січня 2017 року на базі Дворічанської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся тренінг «Базові навички медіатора Шкільної Служби Порозуміння». У тренінгу взяли участь 30 чоловік -  учні та педагоги  Дворічанської, Богданівської (Жовтневої) шкіл.

Березень 2017 р. під час весняних канікул проведено тренінг для учнів «Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння» для учнів НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія».

2017 р. проведення тренінгу «Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння» для учнів шкіл Тульчинського, Літинського та Хмельницького р-нів Вінницької обл.

28.04. – 01.05.2017 р. проведено тренінг «Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння» для учнів 5 Ново-Каховських шкіл, Херсонської обл.

2017 р. проведення тренінгу «Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння» для учнів шкіл Шепетівського та Волочиського, Наркевицького р-в та м. Нетішина  Хмельницької обл.

01-02.11.2017 р. на базі НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназія" для молодих вчителів міста і школи було проведено тренінг "Конфлікти в навчальному закладі. Медіація - ефективний метод вирішення конфліктів", який провела заступник директора з НВР, тренер національної тренерської мережі ГО "Ла Страда-Україна" Дацко О.В.

Наші дні

 

 Активна протидія булінгу

 

 


 

Посилання та тренінги

Створення системи порозуміння:

https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/protidia-bulingu/porozuminnyala-stradametodposibniksayt.pdf

КОМПЛЕКТ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ «ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТІВ МИРНИМ ШЛЯХОМ:

https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/protidia-bulingu/1-komplekt-programmediatsiya.pdf

Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе:

https://www.unicef.org/ukraine/media/5206/file/mediation%20skills.pdf

Медіація ровесників

https://www.youtube.com/watch?v=Awy4fe_-FAM

Навчальний фільм

 


 

Хочете прокачати свої знання?

Маєте вільний час у зв’язку з карантином? Проведіть його з користю! Отримайте нові знання з конфліктології, безконфліктної комунікації, вирішення конфліктів мирним шляхом, миробудування та протидії булінгу.

Умови прості:

🔸Переходьте за посиланням https://bit.ly/3dd2INn

🔸Проходьте електронний курс "Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе"

🔸Діліться з друзями та подругами у Facebook сертифікатом, та не забувайте позначити сторінку ГО "Ла Страда-Україна" і поставити хештег #Будуюмир

Навчимося вирішувати конфлікти мирним шляхом разом!