Шкільний музей

 Військово – історичний музей

                                               « Від лука до ракети»

Віртуальна екскурсія у музеї (2021)

Адреса: Вінницька область, м. Жмеринка, вул.  Короленка ,7 ,тел.. 2-25-49

Директор КЗ "Жмеринський ліцей №5"  - Когут Юлія Миколаївна.

Керівник музею – Бойцун Олександр Дмитрович, вчитель історії.

 

      Робота щодо створення музею  розпочалась у далеких 70 – х роках  з ініціативи колишнього  вчителя військової підготовки Авдєєнка Й.Г. , ветерана Другої світової війни, кадрового офіцера,  полковника у відставці, почесного громадянина міста Жмеринки та ще трьох Чеських та Словацьких  міст.   

      Засновник музею, гвардії полковник, почесний громадянин трьох європейських міст, історик, відмінник народної освіти Авдєєнко Йосип Геогрійович

     Музей розташований в приміщенні навчального закладу. Має у своєму фонді рідкісні експонати. Експозиція музею розміщена  в хронологічному порядку і відображає  етапи розвитку зброї, військового спорядження і побуту різних епох:  від  первісної  до  сучасної.

     Майже чотириста експонатів представлені в чотирьох виставкових кімнатах:

-                 Зал доісторичної епохи,  періоду Римської  імперії  та Середньовіччя      в  якому представлені зразки найпершої зброї, - Це ручні рубила, кам’яні сокири, кам`яні або кістяні наконечники для стріл і списів, скребки, які використовувала первісна людина для свого захисту, полювання, обробки шкіри диких тварин.  

         Крім цього, представлені зразки зброї середньовічних  воїнів та козаків періоду Запорізької Січі та Богдана Хмельницького.

 

 

-         Зал періоду ХVІ – ХІХ століть,  в якому представлені зразки зброї, озброєння та побуту як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва, зокрема   Авсрії,  Японії , Угорщини, США, Німеччини. Також представлена цікава колекція прасок та залізничних ліхтарів.

 

-         Зал періоду Другої світової війни,  в якому представлені зразки зброї  українського, німецького, бельгійського виробництва.  В цьому залі наявні також особисті речі та документи учасників війни. 

 

       

        Шкільний музей сприяє  військово – патріотичному  вихованню учнівської молоді. Тут часто проводяться  уроки  мужності, виховні години, загальношкільні заходи, присвячені річницям визволення Жмеринки, річницям Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

   В музеї створено нову експозиція, присвячену Героям Небесної Сотні та жмеринчанам, які загинули під час Революції гідності та бойових дій на Сході України.

  

 

 

 

Двері шкільного музею постійно відчинені для відвідувачів.

Учні закладу освіти різних вікових категорій із задоволенням оглядають експозиції шкільного музею.

 

 

 

 

 


Навігація

Корисна Інформація

  Національна дитяча гаряча лінія
  Міністерство освіти і науки України

  Жмеринська міська рада

  Управління освіти Жмеринсьої міської ради

  Методичний кабінет управління освіти Жмеринсьої міської ради

  Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти

  Вінницька академія неперервної освіти

  Інформаційна система управління освітою

  Мої знання