Шкільний музей

 Військово – історичний музей

                                               « Від лука до ракети»

Віртуальна екскурсія у музеї (2021)

Адреса: Вінницька область, м. Жмеринка, вул.  Короленка ,7 ,тел.. 2-25-49

Директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. – гімназія» - Когут Юлія Миколаївна

Керівник музею – Ткачов Дмитро Федорович, вчитель «Захисту Вітчизни»

 

      Робота щодо створення музею  розпочалась у далеких 70 – х роках  з ініціативи колишнього  вчителя військової підготовки Авдєєнка Й.Г. , ветерана Великої Вітчизняної війни, кадрового офіцера,  полковника у відставці, почесного громадянина міста Жмеринки та ще трьох Чеських та Словацьких  міст.   

     Музей розташований в приміщенні навчального закладу. Має у своєму фонді рідкісні експонати. Експозиція музею розміщена  в хронологічному порядку і відображає  етапи розвитку зброї, військового спорядження і побуту різних епох:  від  первісної  до  сучасної.

     Майже чотириста експонатів представлені в чотирьох виставкових кімнатах:

-                 Зал доісторичної епохи,  періоду Римської  імперії  та Середньовіччя      в  якому представлені зразки найпершої зброї, - Це ручні рубила, кам’яні сокири, кам`яні або кістяні наконечники для стріл і списів, скребки, які використовувала первісна людина для свого захисту, полювання, обробки шкіри диких тварин.  

         Крім цього, представлені зразки зброї середньовічних  воїнів та козаків періоду Запорізької Січі та Богдана Хмельницького.

 

 

-         Зал періоду ХVІ – ХІХ століть,  в якому представлені зразки зброї, озброєння та побуту як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва, зокрема   Авсрії,  Японії , Угорщини, США, Німеччини. Також представлена цікава колекція прасок та залізничних ліхтарів.

 

-         Зал періоду Великої Вітчизняної війни,  в якому представлені зразки зброї  російського, німецького, бельгійського виробництва.  В цьому залі наявні також особисті речі та документи учасників війни. 

 

-         Зал  армії періоду Радянського Союзу,  в якому представлені зразки зброї, озброєння та особисті речі солдат Збройних сил СРСР періоду 1950 – 1990 рр.

 

        Шкільний музей сприяє  військово – патріотичному  вихованню учнівської молоді. Тут часто проводяться  уроки  мужності, виховні години, загальношкільні заходи, присвячені річницям визволення Жмеринки, річницям Великої Перемоги.

   В музеї створено нову експозиція, присвячену Героям Небесної Сотні та жмеринчанам, які загинули під час Революції гідності та бойових дій на Сході України.

  

 

 

Двері шкільного музею постійно відчинені для відвідувачів.

Учні гімназії різних вікових категорій із задоволенням оглядають експозиції шкільного музею.