Шкільний музей

 Військово – історичний музей

                                               « Від лука до ракети»

Адреса: Вінницька область, м. Жмеринка, вул.  Короленка ,7 ,тел.. 2-25-49

Директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. – гімназія» - Когут Юлія Миколаївна

Керівник музею – Ткачов Дмитро Федорович, вчитель «Захисту Вітчизни»

 

      Робота щодо створення музею  розпочалась у далеких 70 – х роках  з ініціативи колишнього  вчителя військової підготовки Авдєєнка Й.Г. , ветерана Великої Вітчизняної війни, кадрового офіцера,  полковника у відставці, почесного громадянина міста Жмеринки та ще трьох Чеських та Словацьких  міст.   

     Музей розташований в приміщенні навчального закладу. Має у своєму фонді рідкісні експонати. Експозиція музею розміщена  в хронологічному порядку і відображає  етапи розвитку зброї, військового спорядження і побуту різних епох:  від  первісної  до  сучасної.

     Майже чотириста експонатів представлені в чотирьох виставкових кімнатах:

-                 Зал доісторичної епохи,  періоду Римської  імперії  та Середньовіччя      в  якому представлені зразки найпершої зброї, - Це ручні рубила, кам’яні сокири, кам`яні або кістяні наконечники для стріл і списів, скребки, які використовувала первісна людина для свого захисту, полювання, обробки шкіри диких тварин.  

         Крім цього, представлені зразки зброї середньовічних  воїнів та козаків періоду Запорізької Січі та Богдана Хмельницького.

 

 

-         Зал періоду ХVІ – ХІХ століть,  в якому представлені зразки зброї, озброєння та побуту як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва, зокрема   Авсрії,  Японії , Угорщини, США, Німеччини. Також представлена цікава колекція прасок та залізничних ліхтарів.

 

-         Зал періоду Великої Вітчизняної війни,  в якому представлені зразки зброї  російського, німецького, бельгійського виробництва.  В цьому залі наявні також особисті речі та документи учасників війни. 

 

-         Зал  армії періоду Радянського Союзу,  в якому представлені зразки зброї, озброєння та особисті речі солдат Збройних сил СРСР періоду 1950 – 1990 рр.

 

        Шкільний музей сприяє  військово – патріотичному  вихованню учнівської молоді. Тут часто проводяться  уроки  мужності, виховні години, загальношкільні заходи, присвячені річницям визволення Жмеринки, річницям Великої Перемоги.

   В музеї створено нову експозиція, присвячену Героям Небесної Сотні та жмеринчанам, які загинули під час Революції гідності та бойових дій на Сході України.