Новини


СВЯТУ БУТИ🎉🎄🎆

🐈‍⬛ Наближається рік Чорного Водяного Кролика (Кота)
Наші учениці разом із вчителькою праці Юлією Троцькою  і педагогом-організатором Оксаною Слободян уже традиційно власноруч виготовляють новорічні іграшки в тонах під стать символу Нового року. 
🎄 І щорічно шкільна ялинка стає дуже креативною, сучасною, цікавою та неповторною.
🤗 Дякуємо нашим юним талановитим майстриням, які створюють таку красу!
01.12.2022 | Aдмін | Читати далі

"Вона здатна торкатися глибинних струн людської душі"

  💙💛«Вона здатна торкатися глибинних струн людської душі» – такими словами про рідну мову філологи Жмеринського ліцею №5 розпочали чергове заняття безкоштовних онлайн курсів з української мови.
  Учасникам онлайн заняття презентували відео від учнів 7 В класу ліцею №5 про рідну мову, присвячене до Дня української писемності та мови.
 
📑🖌Цього тижня учасники курсу спільно з педагогами ліцею Людмилою Гницею, Інною Крайдубою та Наталею Кириловською опанували «Культуру ділового мовлення», розглянули основні вимоги до складання офіційних документів, розібрали написання та відмінювання імен по батькові, виконували вправи на перевірку вже закріплених знань.
 
📇«При написанні імені в офіційних документах слід використовувати той варіант, який зафіксований в паспорті людини, оскільки це тягне за собою юридичні наслідки», – акцентували педагоги.
 
✍🏻👩🏻‍💻Участь в онлайн заняттях взяли не лише жмеринчани, а також гості нашого міста. Якщо ви також хочете доєднатися – нагадуємо, що курси проходять о 16:30 щовівторка.
 
🇺🇦Вивчайте мову цікаво і просто з курсами від кращих педагогів Жмеринської громади та Центру професійного розвитку педагогів управління освіти міської ради! 
✅Освітня програма інтегрованого курсу “Українська мова для всіх”  https://bit.ly/3RjCxrK
✅План проведення мовних курсів: https://bit.ly/3e8YJq8
✅Онлайн зустріч за посиланням: https://meet.google.com/xua-jgyt-nhb
✅Реєстрація учасників за формою: https://forms.gle/HNqeR9U7meCufv6V7
01.12.2022 | Aдмін | Читати далі

Тренінгове заняття "Мій улюблений світ - без насильства"

   В рамках міжнародної акції "16 днів проти насилля" з учнями 5-х класів було проведено тренінгове заняття "Мій улюблений світ - без насильства".

29.11.2022 | Aдмін | Читати далі

"Горить свіча... А, може, то Душа?"..

   Багатостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати тяжких її сторінок. Страшно навіть через 90 років ступати болючими стежками страшної трагедії, яка сталася на благословенній землі українського краю.

    Досі не віриться, щоб тут раптово зник хліб. І це в урожайний 1932 рік. Вимирали роди і села. 1933 рік. Найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших країн.         Голодомор забрав мільйони людей. Кількість жертв голодомору – від 3,5 до 5 млн чоловік, є й інші дані – 8-9 млн чоловік. За підрахунками Роберта Конквеста (СІЛА), У 1926 році в СРСР проживало 31,2 млн українців, а за переписом 1939 року – лише 28 млн.
   Попелом лежать ці мільйони у нас під ногами. Гарячим пекучим попелом. І багатьом вже не дає спокою той спопелілий біль предків. Хай простять нам наше безпам’ятство всі жертви Голодомору, що лежать у сирій землі.
   З давніх часів люди очищувались вогнем. Запалювали свічку і мовчки клялися, що пам’ятають, що не забудуть. І тягар із душі спадав.
   Не сьогодні це сказано: час народжувати і час помирати, час руйнувати і час будувати, час розкидати каміння і час збирати його, час мовчати і час говорити. Час – говорити! Хай ці гіркі слова правди ляжуть каменем у підмурівок всенародного пам’ятника трагічної історії українського народу.
Не мовчимо! Бо нас тепер багато!
Не мовчимо! Не дасть змовчати біль
Загублених, замучених тим катом,
Що нині лаврів пожинає хміль.
Не мовчимо! Бо з нами кожен третій,
Померлий в той страшний голодомор.
Бо з нами двадцять другий, тридцять третій
І в сорок шостім пережитий мор.
Не мовчимо, братове українці!
Ми ж так мовчали в пору ту тяжку,
Бо молимося хлібові, хлібинці,
Що гірко дістається на віку.
Не мовчимо! Доволі спати, брате,
О, сестро, сльози витирай з очей.
Не мовчимо! Не можна нам мовчати,
Бо в душах зойки тих страшних ночей. 
  
26.11.2022 | Aдмін | Читати далі

"16 днів проти насильства"

❗ КЗ "Жмеринський ліцей N5" приєднався до міжнародної акції "16 днів проти насильства", яка проводиться щорічно з 25 листопада по 10 грудня.
🧏 Мета акції - підвищити поінформованість суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН та висвітлити питання, пов'язані з проблемами подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
☝Важливі дати, які охоплює цей період:
✔️ 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
✔️ 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
✔️ 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
✔️ 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
✔️ 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
✔️ 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
✔️ 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;
✔️ 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
26.11.2022 | Aдмін | Читати далі

Вирішую конфлікти - будую мир навколо себе!

         🇺🇦 Учні та учениці нашої школи 7️⃣ рік поспіль беруть участь у великому марафоні до Global Dignity Day: Ukraine 
 Цьогоріч під час факультативу #Вирішую_конфлікти_будую_мир_навколо_себе шестикласники відпрацьовували отримані знання і навички під час симулятивної гри  "Парламент країни Гідності". 
   🗣️ Уміння комунікувати, налагоджувати стосунки, вирішувати спірні питання мирним шляхом, поважати думку інших... Все це знадобиться у житті прогресивної молоді, яка буде розбудовувати нашу прекрасну Україну! 
🧑🧒 А поки що ми лише вчимося і робимо перші кроки у громадянській освіті! 
 
    💙💛 "Всесвітній День Гідності відбудеться у символічний проміжок з 21 листопада – Свята гідності та свободи України – до 10 грудня – Дня прав людини, завдяки зусиллям команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine, за сприяння ініціативи Save the Children in Ukraine та Education Cannot Wait #ECW, у співпраці з Українським інститутом розвитку освіти, Офісом освітнього омбудсмена України.
21.11.2022 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 «12» 13 14 15 16 17 18 19
Всього новин: 111