Новини


Пишаємося нашими учнями🏆

   За результатами ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання серед хлопців 9 класів ІІІ призове місце посів учень КЗ "Жмеринський ліцей №5" Поліщук Дмитро 📚💜🥉
  Високу майстерність та професіоналізм у своїй справі проявив його  наставник - Ткачов Дмитро Федорович 👩🏻‍🏫📚
    Щиро вітаємо нашого  ПЕРЕМОЖЦЯ! 🏆❤️📚
02.03.2023 | Aдмін | Читати далі

Пост вдячності!❤️

💙 Пост вдячності UNICEF Ukraine UNICEF за великою підтримку, яку ми відчуваємо протягом всього нелегкого року для нашої країни, всіх українців, а особливо для українських дітей!
💙 Від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) постійно надходить допомога спортивним інвентарем, канцтоварами, розвитковим матеріалом та іншим шкільним приладдям для учнів/учениць КЗ "Жмеринський ліцей N5" , щоб вони мали можливість активно розвиватися, навчатися, відволікатися в укритті під час повітряних тривог...
💙 Великі канцелярські набори для навчання отримали й учні/учениці із числа ВПО та ті, чиї батьки сьогодні захищають Україну.
02.03.2023 | Aдмін | Читати далі

Рік незламності

  Від сумної дати початку повномасштабної агресії росії проти України минає вже 1 рік. Ми рахували кожен день … 2022 рік видався найважчим в історії нашої незалежної країни! 

   24 лютого – дата, яка змінила мирне життя кожного з нас! Відважний український народ ціною своїх життів боронить не лише себе, а й увесь світ. 

   Українці стримують терориста та агресора, який погрожує Європі, усьому демократичному світу. За цей рік ми об’єднали увесь цивілізований світ. Ми насправді зрозуміли, що таке підтримка та допомога, єднання навколо боротьби проти абсолютного й чорного зла!

   Цілий рік всі слідкували за тим, як наша держава творить нову всесвітню історію! Ми відстоювали кожен клаптик рідної землі, звільняли наші міста і села, боролися за наші домівки, наші життя й наше майбутнє!

   І ми вистояли! Хоч кремль й досі веде бойові дії, порушуючи всі можливі норми міжнародного права та надбання громадянського суспільства мирного співіснування. 

   Сьогодні кожен українець та українка бачать своє майбутнє у мирній державі і з міцними союзниками! Українці не зупиняються – створюють, будують, навчають, розвиваються, відновлюють… 

   Нас захищає найкраща армія світу – наші сили оборони, наші військові. Тримають кордони, захищають нас на передовій, пильнують небо…  Саме завдяки нашим захисникам і захисницям Україна стоїть міцно, бореться й живе. 

Ми щиро дякуємо всім нашим воїнам! Ми схиляємо голови, віддаючи шану тим, хто віддав життя за нас… 

24.02.2023 | Aдмін | Читати далі

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

   21 лютого у світі з 2000 року відзначають Міжнародний день рідної мови. 

 "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову" - пронизливо влучно висловилася Ліна Костенко. 

  Мова - це те, що робить нас нами. Дякуємо попереднім поколінням, що не дозволяли відібрати у нас мову. Попри обмеження, заборони, циркуляри й укази. Іноді заплативши страшну ціну. 

  Пам’ятаймо: саме від нас залежить зараз, чи перерветься золота нитка тисячоліть, а чи оживе і заграє на сонці! Тільки від порога рідної мови ми можемо виходити на широкі магістралі світу. Слово довірилося нам і повірило у нас. Не сполохайте рідного слова, захистіть його, притуліть його до серця, поповніть ним своє життя. 

21.02.2023 | Aдмін | Читати далі

20 лютого - вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

   Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів.

     Ми живемо у важкий час. Час боротьби нашого народу за незалежність держави Україна.

   31 рік  українській державі. Але це лише мить, незначна частина нашого минулого. Одна за одною гортаються сторінки життя, біжить у далечінь загадкова дорога історії. Українське козацтво, Січові стрільці, Герої Крут, воїни ОУН – УПА, герої нашого часу – Небесна сотня. Усі вони змінювали історію України. Ціною свого життя. Бо дуже любили Україну.

   У день пам’яті про подвиг Героїв ми усі з вами повинні пам'ятати про те, що “ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто були до нас”.

 

20.02.2023 | Aдмін | Читати далі

День Державного герба України

Державний Герб України – один із державних символів України нарівні з Конституцією, Гімном і Прапором. Зображення Герба розміщується на грошових знаках, печатках органів державної влади і державного управління та знаках поштової оплати, бланках державних установ, службових посвідченнях, штампах тощо.

Тризуб є давнім українським символом. Найдревніше його зображення віднайдене археологами у X столітті. Це був магічний знак роду, оберіг. Відомо до 40 його тлумачень: тризубець, сокіл, підсвічник-трикірій, житній колос, якір, триєдина жертва в ім’я перемоги життя над смертю, лук зі стрілою тощо. Існує гіпотеза, що це знак триєдинства світу та поєднання символів поширених колись культів сонця та якоря.

6 січня 1918 року тризуб із хрестом над середнім «зубом» у восьмикутній рамці з’явився на перших грошах, випущених Українською Народною Республікою. Автором банкноти у 100 карбованців був художник-графік Георгій Нарбут.

Символіка державності позначилася і в Українській повстанській армії: на елементах одягу (петлюрівках, мазепинках, ременях тощо). Інколи були нарукавні нашивки із Тризубом.

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила Тризуб як Малий Герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців за часів визвольної боротьби XX ст.

Пам’ятаймо:

  • - Тризуб має тисячолітню історію.
  • - У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
  • - У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як «націоналістичний знак». Використання Тризубу в СРСР заборонялося, «винуватців» жорстко карали.
  • - Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним Гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
  • - Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як показника української приналежності.
  • - Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
  • - Для кожного українця у будь-якій частині світу Тризуб символізує його зв’язок із Батьківщиною.

Вже багато століть Тризуб єднає українців, уособлює зв’язок поколінь і прагнення українського народу до незалежності, власної державності та соборності.

Шануймо наші державні символи, наші обереги та будьмо гідними нашої історії та тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!

Слава Україні! Героям Слава!

19.02.2023 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 «6» 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Всього новин: 111